Skuteczny sposób dezynfekcji pomieszczeń

Ze względu na obecną sytuacją epidemiczną, usługi związane z dezynfekcją pomieszczeń są coraz bardziej popularne. Dotychczas stosowane były głównie na terenach szpitali jednak obecnie, korzystają z nich chętnie również zakłady przemysłowe, a nawet osoby prywatne. Możemy zauważyć, że do ich wykonania używa się różnych technik oraz preparatów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się natomiast innowacyjna metoda fumigacji. Wykorzystuje ona możliwości rozprowadzania specjalistycznych środków wewnątrz pomieszczeń w postaci mgły. Odznacza się więc wysoką dokładnością i skutecznością podczas dezynfekcji. Aby spełniła swoją funkcję, usługa taka powinna być zrealizowana przez profesjonalną firmę za pomocą specjalnych urządzeń i odpowiednio dobranych substancji o pożądanym działaniu.

Wykorzystanie suchej mgły

Fumigacja to metoda od lat doskonalona na potrzeby wielu branż przemysłu, w głównej mierze medycznego. Wykonana przy jej pomocy dezynfekcja pomieszczeń jest wyjątkowo efektywna. Ze względu na sposób rozpylania suchej mgły, może być wykorzystywana w niemal dowolnej zamkniętej przestrzeni. Dlatego też od jakiegoś czasu obserwujemy wzrost zainteresowania nią wielu przedsiębiorstw oraz osób prywatnych, które korzystają z tego typu usług do pozbycia się drobnoustrojów ze szpitali, hal produkcyjnych, a nawet pojazdów. Do tego metoda ta może być przeprowadzana szybko, nie powodując zbędnych przestojów w działalności placówki, co jest bardzo ważne zwłaszcza w pomieszczeniach jednostek ochrony zdrowia czy branży spożywczej.

Środki używane do zamgławiania

Aby fumigacja przebiegła pomyślnie, niezbędne są specjalistyczne środki, które można rozpylić. Obecnie zamgławianie pomieszczeń wykonuje się przy użyciu preparatów SMKA. W ich składzie znajdują się odpowiednio dobrane stężenia aktywnego tlenu, a także złota i srebra koloidalnego. Każda z tych substancji wykazuje działanie bakterio-, grzybo- i wirusobójcze. Zostało ono potwierdzone w badaniach klinicznych, możemy mieć więc pewność ich skuteczności. W celu uzyskania suchej mgły, środki SMKA powinny być rozcieńczane w wodzie demineralizowanej lub destylowanej, aby mieszanka zachowała poprawny i funkcjonalny skład, bez domieszek substancji uzdatniających występujących w wodzie z miejskich systemów wodociągowych.

Działanie suchej mgły

Zamgławianie działa na zasadzie rozpylania substancji w postaci mgły wewnątrz pomieszczeń. Mimo pewnych podobieństw metoda ta znacząco różni się od natrysku. Jeżeli chodzi o stosowaną do dezynfekcji suchą mgłę, krople unoszące się w powietrzu nie powinny być większe niż 10 μm. Taka średnica zapewnia jej szybkie rozprzestrzenianie się oraz dokładną penetrację powierzchni, które muszą zostać poddane procesowi bez pozostawiania mokrej warstwy. Same preparaty SMKA ze względu na zawartość substancji aktywnych działają już po minucie od naniesienia deaktywując bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje. Są przy tym w pełni bezpieczne dla użytkowników obiektów, w których zostały zastosowane. Metoda ta jest więc obecnie jedną z najchętniej wybieranych ze względu na szybkość działania i doskonałe wyniki procesu.